Žijeme v rýchlej, uponáhľanej dobe, kedy nie je čas takmer na nič. Nestíhame sa dostatočne hýbať, venovať sa rodine či priateľom a nedostatok času na dobré, poctivé jedlo je úplne samostatnou kapitolou.

V snahe dohnať chýbajúce kalórie jeme prvé, na čo natrafíme, hlavne, že je to pripravené hneď a nemusíme strácať ďalší drahocenný čas.

To všetko sa však odráža na našom zdraví, zvonku i zvnútra.

A skôr či neskôr si musíme povedať: „Stop!“, lebo inak nás zastaví niečo vážnejšie…

Skúste to s krabičkami

Jednou z možností, ako si upraviť svoje stravovacie návyky a ktorá by mohla zaujať aj moderného, t.j. všade sa náhliaceho človeka, je krabičková diéta.

Ako to funguje?

Niečo ako donáška číny či pizze, akurát je to o dosť zdravšia alternatíva…

Každý deň dostanete 5 krabičiek, čo bude zároveň aj vaša denná porcia jedla. Všetko pravdaže presne na mieru, podľa vášho diétneho programu.

Systém je to skutočne nenáročný, ideálny a na mieru súčasnej instantnej dobe. Jedlá, či už pripravené na studeno alebo tie teplé, ktoré si pohodlne ohrejete v mikrovlnej rúre, sú nepomerne zdravšie, energeticky vyvážené, hoci si ich „pripravíte“ veľmi jednoducho behom pár minút.

Bez zbytočných výčitiek, že ste sa zasa „naládovali“ tým nezdravým hamburgerom s hranolkami.

Diéta presne na mieru

Dietológovia a odborníci na výživu, ktorí ručia za krabičkovú diétu, garantujú, že jedlá nimi zostavené sú šité klientovi doslova na mieru. Dokonca sa pri ich energetickej nasýtenosti dbá aj na pohlavie diétujúceho, pre ženy je navrhnutá 5 000-kilojoulová redukčná diéta, pre mužov sú určené o 2 000 kilojoulov väčšie porcie.

Na čo je treba myslieť a nepodceňovať to, aj pri tejto forme diéty, je dôsledné dodržiavanie pitného režimu. Minimálne tri litre čistej pramenitej vody denne, to je dávka tekutiny, ktorá vás udrží fit.

Na sladené nápoje, prípadne alkohol ale úplne zabudnite, sú priveľmi kalorické a vašej diéte by vôbec nepomohli.

Ak budete skutočne dôslední a odoláte všetkým nástrahám a pokušeniam, reálne vám „hrozí“ úbytok na telesnej hmotnosti 4 až 6 kilogramov za mesiac.

A to už stojí za menšiu obetu, súhlasíte?